Udělejte víc práce
S Azure může být produktivní každý vývojář nebo odborník na IT. Integrované nástroje, předchystané šablony a spravované služby usnadňují rychlejší tvorbu a správu podnikových, mobilních a webových aplikací a aplikací pro internet věcí (IoT) pomocí dovedností, které už máte, a technologií, které už znáte. Microsoft je taky jediný dodavatel, který je v hodnocení Magic Quadrants společnosti Gartner uvedený druhý rok po sobě jako lídr pro cloudovou infrastrukturu jako službu, aplikační platformu jako službu a služby cloudového úložiště.

Využijte otevřenou a flexibilní platformu cloudových služeb
Azure podporuje nejširší škálu operačních systémů, programovacích jazyků, rozhraní, nástrojů, databází a zařízení. Používejte kontejnery Linuxu s integrací Dockeru, vytvářejte aplikace pomocí jazyků JavaScript, Python, .NET, PHP, Java a Node.js, tvořte back-endy pro zařízení s iOS, Androidem a Windows. Cloudová služba Azure podporuje technologie, na které už spoléhají a kterým důvěřují miliony vývojářů a odborníků na IT.

Škálujte podle potřeby, plaťte jenom za to, co využijete
Služby Azure s průběžnými platbami můžete podle potřeby rychle škálovat směrem nahoru nebo dolů, takže platíte jenom za to, co využijete. Díky účtování po minutách a našemu závazku přizpůsobit se cenám konkurence u oblíbených infrastrukturních služeb, jako jsou výpočty, úložiště a šířka pásma, vždycky dostáváte nejlepší poměr cena/výkon.

Vaše aplikace. Vaše architektura. Vaše platforma. Všichni jsou vítáni.

Microsoft Azure je rozrůstající se sada integrovaných cloudových služeb – analytických, výpočetních, databázových, mobilních, síťových, úložišťových a webových – umožňující rychleji se pohybovat, dosahovat lepších výsledků a šetřit peníze.

Oblastí datových center

%

Společností z žebříčku Fortune 500 používá Microsoft Cloud

Nových zákaznických účtů za měsíc

Ochrana dat
Víme, že některé organizace ke cloudu stále přistupují opatrně. Proto Microsoft přijal závazek ohledně špičkové ochrany a soukromí vašich dat. Jsme první poskytovatel cloudu, kterého uznaly orgány Evropské unie zabývající se ochranou dat díky našemu závazku dodržovat přísné zákony EU na ochranu osobních údajů. Microsoft byl také prvním větším poskytovatelem cloudu, který přijal novou mezinárodní normu ISO 27018 týkající se soukromí v cloudu.

Spouštějte svoje aplikace kdekoliv
Azure jako nejlepší cloudová služba od Microsoftu běží v celosvětové síti datacenter řízených Microsoftem v 22 oblastech – ve více zemích a oblastech než Amazon Web Services a Google Cloud dohromady. Tato rychle rostoucí globální stopa vám poskytuje mnoho možností k provozování aplikací a zaručení vynikajícího výkonu u zákazníků. Azure je také prvním nadnárodním poskytovatelem cloudu v pevninské Číně.

Dělejte chytřejší rozhodnutí
Služby prediktivní analýzy Azure, mezi které patří Machine Learning, Cortana Analytics a Stream Analytics, nově definují obor business intelligence. Přijímejte lepší rozhodnutí, zlepšete služby zákazníkům a odhalte nové obchodní možnosti z vašich strukturovaných, nestrukturovaných a streamovaných dat internetu věcí.

Spolehněte se na důvěryhodnou cloudovou službu
Nevíte, jak zvolit poskytovatele cloudové služby? Azure je navržen tak, aby zvládal jakékoli pracovní zátěže, od malých vývojářských testovacích projektů po globální uvádění produktů. Na Azure spoléhá přes 66 procent společností z žebříčku Fortune 500, protože nabízí smlouvu o úrovni služeb podnikové úrovně, nonstop technickou podporu a neustálé sledování stavu služeb. Mezi zákazníky patří Skanska, Heineken, 3M, Dyson, Paul Smith, Mazda, GE Healthcare, Trek, McKesson, Milliman, Towers Watson, NBC Sports, TVB a mnoho, mnoho dalších.

Oblíbené produkty

Virtuální počítače

Spuštění virtuálních počítačů se systémy Windows Server a Linuxem.

Databáze SQL

Spravovaná relační databáze SQL jako služba.

Machine Learning

Výkonná cloudová prediktivní analýza.

Zálohování

Jednoduché a spolehlivé zálohování integrované v cloudu jako služba.

Úložiště

Trvalé a široce škálovatelné cloudové úložiště s vysokou dostupností.

Multi-Factor Authentication

Zabezpečený přístup k datům a aplikacím s dodatečnou úrovní ověřování.

RemoteApp

Doručování aplikací z cloudu. Zcela jednoduše.

Site Recovery

Zorganizujte si plán ochrany a zotavení po havárii.

Azure Active Directory

Synchronizace místních adresářů a povolení jednotného přihlašování.

App Service

Tvořte chytré webové a mobilní aplikace.

Centrum IoT Azure

Připojení, sledování a řízení milionů prostředků IoT.

VPN Gateway

Vytvoření zabezpečeného připojení různých míst on-premise i v cloudu.

Zjistit více informací

Chcete získat další informace, ceny, možné slevy či požádat o osobní schůzku, nebo předvedení produktů Microsoft Azure?

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Dotaz

  <a href='#' name='virtual-machine'></a>

  Virtuální počítače

  Spuštění virtuálních počítačů se systémy Windows Server a Linuxem během pár minut
  R

  Přechod z jedné na tisíce instancí virtuálních počítačů

  R

  Využití výhod integrovaných virtuálních sítí a vyrovnávání zatížení

  R

  Využití hybridní konzistence v místních systémech

  R

  Podpora systémů Microsoft SQL Server a SharePoint Server

  R

  Spouštění databází Oracle, MySQL, Redis, MongoDB

  R

  Úspora peněz díky fakturaci po minutách

  Nasaďte to, co chcete, skoro okamžitě
  Virtuální počítače s platformou Azure vám umožní pružně nasadit řadu různých výpočetních řešení. Virtuální počítač nasadíte skoro okamžitě a pak platíte podle minut. Díky podpoře systémů Windows, Linux, SQL Server, Oracle, IBM, SAP a služeb Azure BizTalk můžete nasadit jakoukoli úlohu a jakýkoli jazyk skoro v každém operačním systému.

  Nasazení jedním kliknutím pomocí šablon Správce prostředků
  Zahrnujte virtuální počítače, virtuální sítě a účty úložišť do šablon Správce prostředků Azure. Správce prostředků je srdcem portálu Azure. Teď můžete výkon Správce prostředků uplatňovat přímo u těchto základních prostředků. Šablony Správce prostředků umožňují nasazovat jedním kliknutím komplexní aplikace do skupiny prostředků, která obsahuje všechny elementy určité aplikace. Tyto elementy pak spravujete jako celek prostřednictvím ověřování a řízení přístupu založeného na rolích (RBAC) a označování v jednotlivých zdrojích.

  Spouštění podnikových aplikací Microsoft s pomocí špičkové podpory
  Nasazení podnikových aplikací společnosti Microsoftu do virtuálních počítačů je jednoduché. Při využívání platformy Azure získáte skvělou stabilitu, výkon a pomoc, ať jde o produkty Microsoft SharePoint, Dynamics nebo System Center. Záda vám kryje náš špičkový tým podpory a naše flexibilní plány technické podpory vám pomůžou se vším od aplikací společnosti Microsoft po cloudovou infrastrukturu.

  Sestavujte skvěle zabezpečená řešení v souladu s předpisy
  Sestavujte a nasazujte aplikace s jistotou, že jsou vaše data v našich vysoce zabezpečených datových centrech chráněná a v bezpečí. Svá aplikační data můžete chránit pomocí našich řešení šifrování, jako je Azure Disk Encryption. Zabezpečte svoji síť pomocí Virtuálních sítí Azure a Skupin zabezpečení. Využijte naši certifikaci pro klíčové programy dodržování předpisů a vytvářejte řešení, která vyhoví zákonným požadavkům a požadavkům na dodržování předpisů.

  Zažijte řešení s otevřeným zdrojem a řadou možností
  Na platformě Azure můžete zavádět nejrůznější otevřená a komunitní softwarová řešení. Můžete si vybrat z nejrůznějších distribucí systému Linux, jako je Red Hat, Ubuntu nebo SUSE, komunitních řešení jako Chef, Pupper a Docker a dalších produktů, jako je Oracle Database nebo Oracle WebLogic Server. Azure je otevřený a nabízí hodně možností.

  Snadné zřizování systému SQL Server na virtuálních počítačích
  Pomocí imagí vytvořených týmem systému SQL Server můžete za několik minut snadno zřídit virtuální počítač se systémem SQL Server. Vytvářejte virtuální počítače pro vývoj nebo testování pomocí bezplatné licence MSDN nebo prostřednictvím funkce AlwaysOn systému SQL Server nasazujte složité provozní aplikace pokrývající víc oblastí platformy Azure.

  Snadné vytváření hybridních připojení
  U virtuální sítě můžete řídit a konfigurovat všechny aspekty sítě a definovat podsítě a upřednostňované IP adresy serverů DNS. Ke svým virtuálním počítačům v Azure se můžete bezpečně připojit přes internet pomocí zabezpečené sítě VPN nebo můžete internet obejít a navázat přímé spojení přes síť ExpressRoute prostřednictvím partnerů, jako jsou AT&T, Level 3, BT, TelecityGroup, Verizon a Equinix.

  Součástí je snadno konfigurovatelné vyrovnávání zatížení pro různé instance virtuálních počítačů. Vytvoříte službu vyrovnávání zatížení, přidáte zabezpečovací seznamy řízení přístupu a určíte konkrétní testy monitorující stav aplikací – to všechno v rámci jednoduše ovladatelného portálu Azure.

  Dosáhněte vysoké rychlosti vstupně-výstupních operací s nízkou latencí
  Virtuální počítače řady GS-Series v sobě spojují výkon virtuálních počítačů řady G-Series s diskovou kapacitou úložiště Azure Premium. K jednomu virtuálnímu počítači můžete připojit až 64 TB úložiště a u virtuálních počítačů s extrémně nízkou latencí dosáhnout až 80 000 vstupně-výstupních operací za sekundu.

  Ochraňte své virtuální počítače pomocí služby Backup
  Chyby aplikací můžou poškodit vaše data a lidské omyly zase můžou způsobit chyby v aplikacích. Služba Azure Backup pomáhá chránit virtuální počítače se systémy Windows a Linux. Pomocí prostředí PowerShell můžete zálohovat a obnovovat virtuální počítače, monitorovat úlohy, odesílat výstrahy na selhání úloh a generovat sestavy, ale také uchovávat kopie aplikací a dat v souladu se zákonnými požadavky.

  <a href='#' name='backup-service'></a>

  Azure Backup

  Jednoduché a spolehlivé zálohování integrované v cloudu jako služba
  R

  Jednotné řešení na ochranu místních a cloudových dat

  R

  Garantovaná 99,9% dostupnost

  R

  Spolehlivé zálohování v bezpečné lokalitě

  R

  Efektivní přírůstkové zálohování

  R

  Zabezpečení – přenášená i uložená data jsou zašifrovaná

  R

  Geograficky replikované úložiště záloh

  Co je Azure Backup?
  Zálohování Azure je škálovatelné řešení, které chrání aplikační data. Nevyžaduje žádnou počáteční investici a má minimální provozní náklady.

  Ochrana důležitých datových prostředků bez ohledu na místo
  Data a aplikace jsou všude: na serverech, klientech a v cloudu. Backup chrání vaše kritické aplikace, jako je SharePoint, Exchange a SQL. Chrání taky soubory a složky, servery a klienty s Windows a virtuální počítače IaaS (infrastruktura jako služba).

  Efektivní a flexibilní online služby zálohování
  Službu Backup můžete používat v síti i na svém disku. Po dokončení prvotní zálohy se budou doplňovat jenom přírůstkové změny ve stanovené frekvenci. Efektivitu IT zvyšují integrované funkce, jako je komprese, šifrování, dlouhodobé zálohování a omezení šířky pásma při přenosu.

  Bezpečné a spolehlivé zálohování jako služba
  Data záloh jsou zabezpečená při přenosu i po uložení. Zálohy jsou uložené v geograficky replikovaném úložišti, které ve dvou datových centrech Azure udržuje 6 kopií vašich dat. Služba Backup zajišťuje 99,9% dostupnost služeb a vy tak nemusíte mít žádné obavy.

  Zajímavá cloudová alternativa pásky pro zálohování
  Obchodní a legislativní požadavky nutí organizace, aby chránily svoje data spoustu let. Přitom objem dat se postupně exponenciálně zvyšuje. K dlouhodobému uchovávání tradičně slouží páska. Backup má proti pásce některé podstatné výhody, jako třeba výrazné úspory nákladů, kratší dobu obnovení a dobu uchování až 99 let.

  <a href='#' name='remote-app'></a>

  RemoteApp

  Doručování aplikací z cloudu. Zcela jednoduše.
  R

  Zjednodušení díky službě doručování aplikací pro Windows připravenou k okamžitému použití

  R

  Doručování aplikací prostřednictvím protokolu RDP od Microsoftu

  R

  Přístup přes zařízení se systémy Windows, iOS, Mac OS X a Android

  R

  Výběr z několika možností nasazení

  R

  Výhody flexibilních a předvídatelných cen

  R

  Úspory až 75 procent se speciálními nabídkami

  Doručování aplikací z cloudu, nákladově efektivní
  K doručování aplikací pro Windows můžete využít nákladově efektivní a agilní cloudovou platformu. Dynamické potřeby své firmy dokážete naplnit, aniž byste museli vynakládat velké prostředky na místní řešení. Náklady budou vždy předvídatelné díky cenám za uživatele a měsíc, a to i když se požadavky vaší firmy změní.

  Jednodušší infrastruktura
  Vaše aplikace. Náš cloud. Žádné starosti. Postaráme se za vás o hardware a škálování a vy tak snadno naplníte dynamické potřeby své firmy. Nemusíte obětovat peníze ani čas na údržbu a upgradování vašich místních serverů. Aplikace stačí nahrát a pak spravovat z Portálu Azure.

  Doručování aplikací tak, jak jsou
  Aplikace pro Windows nevyžadují žádné přepisování. Azure RemoteApp pracuje s tím, co máte. Kombinuje prostředí aplikací pro Windows a výkonné funkce Vzdálené plochy, takže se vaše aplikace z cloudu budou doručovat tak, jak jsou, rychle a jednoduše.

  Centralizace aplikací, lepší zabezpečení dat
  Data si můžete centralizovat a zabezpečit na důvěryhodné a chráněné platformě Azure. Aplikace a data zůstávají v cloudu, což snižuje riziko ztráty informací ze zcizených a ztracených zařízení. Tuto platformu odolnou proti chybám využívají přední státní organizace, finanční instituce a společnosti po celém světě. I vy se na ni můžete spolehnout. Aktualizace softwaru jsou navíc rychlejší, protože je stačí spustit jenom v Azure.

  Aplikace pro Windows poběží kdekoli
  RemoteApp umožňuje zaměstnancům produktivní práci kdekoli a na různých zařízeních – Windows, Mac OS X, iOS nebo Android. Aplikace vaší společnosti běží na Windows Serveru v cloudu Azure, kde je můžete snadněji škálovat a aktualizovat. Zaměstnanci si do svých počítačů PC a Mac a tabletů nebo telefonů připojených k internetu jednoduše nainstalují klienty Vzdálené plochy a budou moct aplikace používat stejně, jako kdyby běžely lokálně.

  <a href='#' name='app-service'></a>

  Aplikační služba

  Tvořte chytré webové a mobilní aplikace.

  App Service je cloudová platforma, se kterou můžete tvořit výkonné webové a mobilní aplikace, které se připojují k datům bez ohledu na to, jestli jsou cloudová, nebo místní.

  Tvořte webové aplikace, které se škálují.
  Kódujte ve svém oblíbeném jazyce a integrovaném vývojovém prostředí (IDE) – .NET, NodeJS, PHP, Python nebo Java – a tvořte webové aplikace a rozhraní API rychleji než kdy jindy. Buďte agilnější díky průběžné integraci prostřednictvím služby Visual Studio Team Services nebo GitHubu a díky ladění webů „naživo“. Škálujte aplikace snadno a na vyžádání, navíc s vysokou dostupností.

  Poutavé mobilní aplikace
  Tvořte poutavé mobilní aplikace pro iOS, Android a Windows. Přidávejte snadno podniková přihlášení a připojujte se bezpečně k místním prostředkům. Vytvářejte robustní aplikace, které budou fungovat i při problémech se sítí, aby uživatelé mohli pracovat s daty, i když budou offline. Vysílejte přizpůsobená nabízená oznámení milionům uživatelů v řádu minut.

  Jednoduchá integrace
  Automatizujte rychle podnikové procesy díky možnostem vizuálního návrhu pro podnikové procesy a pracovní postupy. Integrujte s vašimi podnikovými a SaaS aplikacemi díky okamžitě dostupnému připojení k desítkám cloudových služeb a podnikových aplikací. Připraveno pro podniky, včetně funkcí BizTalku pro automatizaci EAI/B2B a podnikových procesů.

  <a href='#' name='sql-database'></a>

  Databáze SQL

  Spravovaná relační databáze SQL jako služba.
  R

  Zjednodušení díky službě doručování aplikací pro Windows připravenou k okamžitému použití

  R

  Doručování aplikací prostřednictvím protokolu RDP od Microsoftu

  R

  Přístup přes zařízení se systémy Windows, iOS, Mac OS X a Android

  R

  Výběr z několika možností nasazení

  R

  Výhody flexibilních a předvídatelných cen

  R

  Úspory až 75 procent se speciálními nabídkami

  Doručování aplikací z cloudu, nákladově efektivní
  K doručování aplikací pro Windows můžete využít nákladově efektivní a agilní cloudovou platformu. Dynamické potřeby své firmy dokážete naplnit, aniž byste museli vynakládat velké prostředky na místní řešení. Náklady budou vždy předvídatelné díky cenám za uživatele a měsíc, a to i když se požadavky vaší firmy změní.

  Jednodušší infrastruktura
  Vaše aplikace. Náš cloud. Žádné starosti. Postaráme se za vás o hardware a škálování a vy tak snadno naplníte dynamické potřeby své firmy. Nemusíte obětovat peníze ani čas na údržbu a upgradování vašich místních serverů. Aplikace stačí nahrát a pak spravovat z Portálu Azure.

  Doručování aplikací tak, jak jsou
  Aplikace pro Windows nevyžadují žádné přepisování. Azure RemoteApp pracuje s tím, co máte. Kombinuje prostředí aplikací pro Windows a výkonné funkce Vzdálené plochy, takže se vaše aplikace z cloudu budou doručovat tak, jak jsou, rychle a jednoduše.

  Centralizace aplikací, lepší zabezpečení dat
  Data si můžete centralizovat a zabezpečit na důvěryhodné a chráněné platformě Azure. Aplikace a data zůstávají v cloudu, což snižuje riziko ztráty informací ze zcizených a ztracených zařízení. Tuto platformu odolnou proti chybám využívají přední státní organizace, finanční instituce a společnosti po celém světě. I vy se na ni můžete spolehnout. Aktualizace softwaru jsou navíc rychlejší, protože je stačí spustit jenom v Azure.

  Aplikace pro Windows poběží kdekoli
  RemoteApp umožňuje zaměstnancům produktivní práci kdekoli a na různých zařízeních – Windows, Mac OS X, iOS nebo Android. Aplikace vaší společnosti běží na Windows Serveru v cloudu Azure, kde je můžete snadněji škálovat a aktualizovat. Zaměstnanci si do svých počítačů PC a Mac a tabletů nebo telefonů připojených k internetu jednoduše nainstalují klienty Vzdálené plochy a budou moct aplikace používat stejně, jako kdyby běžely lokálně.

  <a href='#' name='storage'></a>

  Úložiště

  Spolehlivé, úsporné cloudové úložiště pro velký i malý objem dat.
  R

  Petabajty prostoru

  R

  Geograficky redundantní úložiště napříč stovkami kilometrů

  R

  Nejrychlejší výkon v odvětví

  R

  Standardní sdílení souborů SMB ve virtuálních počítačích

  R

  Poplatky podle využití, výhodná cena

  R

  S podporou REST, .NET, Java, C++, node.js, PowerShell a dalších prostředí

  Objekty blob, tabulky, fronty a soubory
  Azure úložiště nabízí sadu služeb pro všechny požadavky. Vybrat si můžete Blob úložiště pro nestrukturovaná data, souborové úložiště pro sdílené soubory se službou SMB, úložiště tabulek pro neSQL data, úložiště front pro spolehlivé ukládání zpráv, a prémiové úložiště s vysokým výkonem, nízkou latencí pro intenzivní I/O zátěž běžící na Azure virtuálních strojích.

  Vysoká škálovatelnost
  Storage drží krok s vašimi rostoucími objemy dat a pro každý účet nabízí kapacitu až 500 TB. Jedno předplatné podporuje až 50 účtů úložiště, takže pro nejrozsáhlejší scénáře zajišťuje úložiště v řádech petabajtů. Ať vytváříte uživatelský web nebo aplikaci, která pracuje s velkými objemy dat v řádu terabajtů, systém Azure to všechno zvládne.

  Globální dostupnost
  Úložiště je dostupné ve více regionech než je tomu u konkurence. To Vám dovoluje ukládat svoje data tam, kde je to důležité pro Vaše podnikání. Rozšiřování nebo rozprostření po datových centrech dle Vašich požadavků tak, aby byla data co nejblíže Vašim zákazníkům pro rychlejší přístup a lepší výkon.

  Odolné a vysoce dostupné
  Úložiště automaticky replikuje vaše data, aby je pomáhalo chránit před neočekávanými chybami hardwaru a zajistilo jejich dostupnost, když je potřebujete. V jedné oblasti je uchováváme ve třech kopiích. Pokud si vyberete volitelnou geografickou redundanci, stovky kilometrů daleko se vytvoří další 3 kopie, které zajišťují vyšší dostupnost a rychlejší zotavení po havárii.

  Vyberte si úroveň zabezpečení
  Úložiště nabízí několik možností zabezpečení pro ochranu Vašich dat. Vyberte si standardní autentifikační mechanizmy, šifrování na úrovni klient a server, nebo nastavte přístupová práva k datům.

  Cenově přístupné řešení
  Plaťte pouze za to co používáte. Navíc můžete málo využívaná data ukládat ne nejlevnějších typech služby Blob.

  Provozujte enterprise aplikace
  Se službou Premium Storage Vám Azure nabízí možnost provozovat výkonné enterprise aplikace, včetně SQL Server, Oracle, MongoDB atd. v cloudu. Premium storage umožňuje dosáhnout výkonu více než 80,000 IOPs. Propustnost virtuálního stroje může být až 2.000 MB za sekundu, s méně než jednou milisekundou latence pro operace čtení.

  Vytvořeno pro vývojáře a IT administrátory
  Používejte úložiště pro zjednodušení vývoje cloudových aplikací. Přistupujte k datům s pomocí intuitivního REST API, vytvářejte aplikace pro úložiště Azure s prvotřídním jazykem a podporou, a využívejte PowerShell a Azure Command-Line Interface.

  <a href='#' name='site-recovery'></a>

  Site Recovery

  Zorganizujte si plán zotavení po havárii
  R

  Automatická ochrana a replikace virtuálních počítačů

  R

  Vzdálené sledování stavu

  R

  Přizpůsobitelné plány obnovení

  R

  Testování plánů obnovení bez dopadů

  R

  Organizované obnovení v případě potřeby

  R

  Replikace do Azure a obnovení v Azure

  Jednoduchá a automatizovaná ochrana a zotavení po havárii v cloudu
  Vaše prostředí se dá chránit automatickou replikací virtuálních počítačů na základě vámi nastavených a řízených zásad. Site Recovery může chránit Hyper-V, VMware a fyzické servery. Jako lokalitu pro obnovení můžete použít Azure nebo svoje sekundární datové centrum. Site Recovery koordinuje a spravuje probíhající replikaci dat integrací se stávajícími technologiemi, mezi které patří System Center a SQL Server s funkcí AlwaysOn.

  Orchestrované zotavení po havárii jako služba (DRaaS)
  Site Recovery vám umožní automatizovat řádné obnovení služeb v případě výpadku lokality v primárním datovém centru. Aplikace je možné přenést orchestrovaným způsobem, což podporuje rychlé obnovení služeb, a to i v případě složitých vícevrstvých procesů. Plány zotavení po havárii lze snadno vytvářet na klasickém portálu Microsoft Azure, kde jsou pak uloženy. Plány zotavení po havárii mohou být jednoduché nebo složité podle toho, jaké firma potřebuje. Mohou využívat vlastní skripty prostředí Windows PowerShell a runbooky Azure Automation a je možné je kvůli ručním zásahům pozastavit. Sítě můžete přizpůsobit namapováním virtuálních sítí mezi primárními lokalitami a lokalitami pro obnovení. Plány zotavení po havárii lze kdykoli otestovat bez narušení služeb v primárním umístění.

  Replikace a zotavení po havárii do Azure
  Replikací vaší zátěže do Azure získáte další možnosti. Aplikace se dají migrovat do Azure několika málo kliknutími nebo je můžete přenést do Azure jenom dočasně při mimořádném prudkém zvýšení poptávky. Sestavy a analýzy můžete spouštět na kopiích produkčních dat v Azure bez vlivu na uživatele. Vyvíjejte a testujte nové verze aplikací s využitím kopií živých dat a pak novou verzi plynule převeďte do ostrého provozu datacentra.

  Nepřetržité sledování stavu se Site Recovery
  Site Recovery vzdáleně z Azure nepřetržitě monitoruje stav chráněných instancí. Při replikaci dat mezi dvěma lokalitami, které sami kontrolujete, zůstávají data virtuálních počítačů a replikovaná data ve vašich sítích. Veškerá komunikace s Azure je zašifrovaná. Při replikaci do Azure jako sekundární lokality se vaše data zašifrují a máte možnost šifrovat i statická data.

  <a href='#' name='iot-hub'></a>

  Centrum IoT

  Připojení, sledování a řízení milionů prostředků IoT
  R

  Začněte rychle

  R

  Připojení k milionům prostředků

  R

  Podpora širokého okruhu operačních systémů a protokolů

  R

  Navázání spolehlivé obousměrné komunikace

  R

  Vylepšení zabezpečení řešení IoT

  Navázání obousměrné komunikace s miliony zařízení IoT
  Pokud chcete zajistit snadné a bezpečné připojování prostředků Internetu věcí (IoT), můžete se spolehnout na Centrum IoT Microsoft Azure. Pomocí dat telemetrie ze zařízení na cloud můžete porozumět stavu svých zařízení a prostředků a být tak připravení zasáhnout, kdyby některé zařízení vyžadovalo vaši pozornost. Ve zprávách z cloudu na zařízení můžete spolehlivě posílat příkazy a oznámení na připojená zařízení. Potvrzení o příjmu vám umožní sledovat doručování zpráv. Zprávy se navíc posílají způsobem, který vyhovuje i zařízením, která se připojují přerušovaně.

  Práce s platformami a protokoly, které znáte
  Přidávejte nová zařízení – a připojujte ta existující – prostřednictvím Open Source sad SDK zařízení pro různé platformy, včetně Linuxu, Windows a operačních systémů pracujících v reálném čase. Můžete využít standardní i vlastní protokoly včetně protokolu HTTP, rozšířeného protokolu řízení front zpráv (AMQP) a protokolu MQTT (MQ Telemetry Transport).

  Ověřování podle zařízení pro řešení IoT s vylepšeným zabezpečením
  Nastavte jednotlivé identity a přihlašovací údaje pro každé z připojených zařízení a pomozte tak zachovat důvěrnost zpráv z cloudu na zařízení i naopak. Pro zajištění integrity systému můžete podle potřeby selektivně odebrat přístupová práva ke konkrétním zařízením.

  <a href='#' name='machine-learning'></a>

  Machine Learning

  Výkonné analýzy založené na cloudu jsou teď součástí Cortana Analytics Suite

  Jednoduché, škálovatelné, špičkové
  Plně spravovaná cloudová služba, která umožňuje jednoduché vytvoření, nasazení a sdílení prediktivních analytických řešení

  Teprve se strojovým učením začínáte?
  Pokud právě začínáte, přečtěte si úvodní informace pro odborníky od Davida Chappella
  Dalším skvělým zdrojem je kniha od Rogera Bargy Predictive Analytics with Microsoft Azure Machine Learning (Prediktivní analýza s Microsoft Azure Machine Learning).

  Už používáte jazyk R nebo Python?
  Azure Machine Learning Studio nabízí stovky integrovaných balíčků a podporu pro vlastní kód.
  V našem blogu najdete další informace, jak začít v Machine Learning s jazykem R a Python.

  Teprve s produktem začínáte?
  Pokud se vyznáte v datech, ale zrovna začínáte s Azure Machine Learning, vyzkoušejte naše kurzy nebo začněte s ukázkovými experimenty z Galerie. Chcete se na něco zeptat? Stačí se obrátit na naše inženýry ve fóru.

  Jste odborník přes data nebo vývojář?
  Azure Machine Learning slouží k aplikovanému strojovému učení. Můžete využívat nejlepší algoritmy ve své třídě a jednoduché rozhraní založené na přetahování myší – a od nápadu k realizaci se dostanete během pár kliknutí. Vyzkoušet si to můžete zdarma.
  Pokud pracujete jako vývojář, který chce využívat pokročilé datové teorie, podívejte se na naše rozhraní API a Azure Marketplace.

  Nasazení v řádu minut
  Azure Machine Learning myslí ekonomicky. Svůj model dokážete nasadit do provozu jako webovou službu v řádu minut – a to jako webovou službu, kterou je možné vyvolat z jakéhokoli zařízení a kdekoli a která může používat libovolný zdroj dat.

  <a href='#' name='mfa'></a>

  Multi-Factor Authentication

  Lepší zabezpečení vašich dat a aplikací, aniž byste tím obtěžovali uživatele
  R

  Zabezpečení přístupu pomocí mobilních aplikací, telefonátů nebo SMS zpráv

  R

  Nasazení místně nebo v cloudu

  R

  Předcházení rizikům, zajištění dodržování předpisů

  R

  Ochrana pro Office 365, Salesforce, DropBox a další aplikace SaaS

  R

  K použití s VPN, Microsoft IIS, RADIUS a LDAP

  R

  Získejte monitorování možných podvodů a výstrahy v reálném čase

  Získejte jednodušší zabezpečení na vyšší úrovni
  Azure Multi-Factor Authentication pomáhá chránit přístup k datům a aplikacím a současně plní požadavky uživatelů na jednoduchý proces přihlašování. Nabízí silné ověřování pomocí řady jednoduchých prostředků – telefonických hovorů, textových zpráv nebo oznámení přes mobilní aplikaci. Uživatelé si tak můžou vybrat, co jim vyhovuje.

  Braňte se hrozbám pomocí monitorování a výstrah v reálném čase
  Multi-Factor Authentication pomáhá chránit vaši firmu prostřednictvím monitorování zabezpečení a sestav založených na strojovém učení, které pomáhají rozpoznat nekonzistentní vzorce přihlašování. Vaše IT oddělení bude v reálném čase dostávat upozornění na podezřelé přihlašovací údaje, aby mohlo včas reagovat na potenciální hrozby.

  Nasaďte tuto službu místně nebo v cloudu
  Multi-Factor Authentication Server můžete využívat místně spolu s ověřováním RADIUS a LDAP k zabezpečení sítí VPN, služby Microsoft AD FS (Active Directory Federation Services), webových aplikací IIS, vzdálených ploch a dalších aplikací se vzdáleným přístupem. A pokud byste rádi ke všem svým cloudovým aplikacím a službám přidali ještě jednu vrstvu ověřování navíc, můžete v Azure Active Directory zapnout Multi-Factor Authentication.

  K použití s Office 365, Salesforce a dalšími řešeními
  Multi-Factor Authentication pro Office 365 pomáhá zabezpečit přístup k aplikacím Office 365, aniž by vás to stálo jedinou korunu. Služba Multi-Factor Authentication je taky dostupná s Azure Active Directory Premium a nepřeberným množstvím aplikací SaaS (Software jako služba), včetně Salesforce, Dropbox a dalších oblíbených služeb.

  Lepší ochrana pro účty správců Azure
  Multi-Factor Authentication přidá k vašemu účtu správce Azure vrstvu zabezpečení, aniž by to vaši firmu něco stálo. Když toto ověřování zapnete, musíte nejdřív ověřit svoji identitu, abyste mohli spustit virtuální počítač, spravovat úložiště a využívat další služby Azure.

  Začleňte tuto službu do svých aplikací
  A pokud použijete sadu SDK, dá se Multi-Factor Authentication integrovat do procesů přihlašování a transakcí vašich aplikací s využitím jejich existujících databází uživatelů.

  <a href='#' name='azure-ad'></a>

  Azure Active Directory

  Správa identit a přístupu do cloudu
  R

  Jednotné přihlášení k libovolné cloudové a místní webové aplikaci

  R

  Integrace s produkty Salesforce.com, Office 365, Box a spoustou dalších

  R

  Vynucení víceúrovňového ověření pomocí služby Multi-Factor Authentication s SaaS

  R

  Funguje s velkým množstvím platforem a zařízení

  R

  Integrace ses službou Windows Active Directory

  R

  Smlouva SLA a škálování na podnikové úrovni

  Správa identit a přístupu do cloudu
  Azure Active Directory je komplexní řešení pro správu identit a přístupu v cloudu. Poskytuje robustní sadu funkcí pro správu uživatelů a skupin. Pomáhá zabezpečit přístup k místním a cloudovým aplikacím, včetně služeb Microsoft Online Services, třeba k Office 365, a dalším aplikacím, které nejsou poskytované v rámci Microsoft SaaS. Azure Active Directory se dodává ve 3 edicích: Free, Basic a Premium.

  Zjednodušení přístupu uživatelů do cloudových aplikací
  Azure AD umožňuje jednotné přihlašování uživatelů k tisícům cloudových aplikací ze zařízení s Windows, Mac OS, Androidem a iOS. Uživatelé můžou spouštět aplikace z přizpůsobeného webového přístupového panelu nebo mobilní aplikace pomocí svých přihlašovacích údajů do firemní sítě. S modulem Application Proxy můžete jít za hranice aplikací SaaS a publikovat místní webové aplikace, ke kterým zajistíte zabezpečený vzdálený přístup a jednotné přihlašování.

  Ochrana citlivých dat a aplikací
  Služba Azure Multi-Factor Authentication brání neoprávněnému přístupu k místním i cloudovým aplikacím pomocí víceúrovňového ověřování. Chraňte svoji firmu a reagujte na potenciální hrozby sledováním výstrah zabezpečení a sestav založených na strojovém učení, které rozpoznávají nekonzistentní vzorce přístupu.

  Zajistěte pro svoje zaměstnance samoobslužné možnosti.
  Delegujte důležité úkoly, jako je resetování hesel nebo vytváření a správa skupin, na svoje zaměstnance. Zajistěte svým uživatelům možnost vlastní změny hesla a samoobslužnou správu skupin pomocí Active Directory Premium.

  Integrace s Active Directory
  Rozšiřte službu Active Directory a všechny další místní adresáře na Azure Active Directory a zajistěte uživatelům jednotné přihlašování do všech cloudových aplikací. Atributy uživatelů se budou automaticky synchronizovat s vaší cloudovou adresářovou službou.

  Získejte smlouvu SLA a škálování na podnikové úrovni.
  Active Directory Premium poskytuje úroveň škálování a spolehlivosti, jakou požadují velké podniky. Je to služba s vysokou dostupností, která je hostovaná v globálně distribuovaných datacentrech. Denně zvládá miliardy ověření od víc než 200 milionů aktivních uživatelů a poskytuje smlouvu SLA na úrovni 99,9 %.

  Používejte bohatou platformu pro ověřování a řízení přístupu v cloudu založenou na standardech.
  Azure Active Directory nabízí vývojářům efektivní způsob integrace správy identit do aplikací. Standardní protokoly jako SAML 2.0, WS-Federation nebo OpenID Connect umožňují přihlašování na různých platformách, jako je .NET, Java, Node.js nebo PHP. Rozhraní Graph API založené na protokolu REST vývojářům umožňuje čtení a zápis do adresáře z jakékoliv platformy. Díky podpoře OAuth 2.0 můžou vývojáři vytvářet mobilní a webové aplikace, které se integrují s webovými rozhraními API Microsoftu a třetích stran, stejně jako vlastní zabezpečená webová rozhraní API. Open Source klientské knihovny jsou dostupné pro .NET, Windows Store, iOS a Android. Další knihovny se vyvíjejí.

  Přeneste si do cloudu adresář pro Office 365 a další
  Přeneste podnikový adresář a správu identit do cloudu s Azure Active Directory. Centrálně spravujte přístup zaměstnanců k online službám Microsoftu jako je Azure, Office 365, Dynamics CRM Online a Windows Intune, a k tisícům dalších cloudových aplikací nejen společnosti Microsoft.

  <a href='#' name='vpn-gateway'></a>

  VPN Gateway

  Připojení vaší infrastruktury ke cloudu
  R

  Standardní IPsec sítě VPN Site-to-Site

  R

  Přístup k Point-to-Site VPN odkudkoli

  R

  Smlouva SLA na 99,9% dostupnost bran VPN

  R

  Vysoká dostupnost a jednoduchá správa

  R

  Bezpečná spojení odkudkoli

  Připojte svoje datacentrum do cloudu
  Brána VPN Azure připojuje vaše místní sítě k Azure prostřednictvím sítě Site-to-Site VPN, podobně jako když vytvoříte a použijete připojení ke vzdálené pobočce. Připojení je zabezpečeno s použitím standardních protokolů: IPsec (Internet Protocol Security) a IKE (Internet Key Exchange).

  K virtuálním sítím Azure se můžete připojit odkudkoli
  Síť Point-to-Site VPN umožňuje připojení k vašim virtuálním počítačům ve virtuálních sítích Azure odkudkoli, ať jste na cestách nebo pracujete z oblíbené kavárny, spravujete svoje nasazení nebo vytváříte demoverze pro zákazníky.